צו מבנה מסוכן

צו מבנה מסוכן

חיזוק תשתיות
חיזוק תשתיות

מהו צו מבנה מסוכן?

לפני שנסביר מהו צו מבנה מסוכן, כדאי להבין קודם מהי ההגדרה של מבנה מסוכן. ובכן, מדובר בבניין שהמעטפת החיצונית שלו פגומה, מתפוררת וכך גם חדר המדרגות, הקירות ועוד. הסכנה במבנה מסוכן מתבטאת בכמה דרכים: חלקי בטון וטיח רופפים, מרפסות לא יציבות, חלודה וכדומה. מגורים בבניין שכזה מהווים סיכון רב לדיירים, מכאן שנחשב הדבר ללא תקין ולכן הבניין מקבל צו מבנה מסוכן.

חשוב לציין כי במידה שלא עומדים בדרישות הצו, הדבר נחשב לעבירה פלילית ועלול לגרור את דיירי הבניין כולם להליך משפטי אשר עשוי לפגוע באופן קשה בשווי הנכס, מה גם שמגורים במבנה מסוכן אכן לא בטיחותיים למתגוררים בבניין.

מה הם הגורמים לקבלת צו מבנה מסוכן?

כאמור, הסיבות לקבלת צו מבנה מסוכן מתבססות על ליקויים שונים במעטפת החיצונית של המבנה וגם בתוכו, בחדר המדרגות ובמעקים. כמו כן, חלודה בברזל, רטיבות שפוגעת בטייח וביסודות המבנה, עייפות החומר, חלקי בטון וטיח רופפים וכדומה.

מהו התהליך להסרת צו מבנה מסוכן?

ישנם מספר שלבים בתהליך הסרת הצו, כאשר מקבלים צו מבנה מסוכן, לפני הכל יש לברר מהן הסיבות שגרמו למבנה לקבל הגדרה של מבנה מסוכן. מי שבודק את הנושא הנו איש מקצוע מוסמך, מהנדס קונסטרוקציה אשר באפשרותו וביכולתו להבין וללמוד את מצב המבנה מכל הבחינות.

למעלה מכך, יש לדיווח לעירייה על אופן הטיפול במבנה וע"י מי זה יתבצע. היתרון בדיווח הנו עיכוב עד ביטול ההליך המשפטי. כאשר בוחרים בקבלן לטיפול בצו מבנה מסוכן, רצוי מאוד לפנות לקבלן מנוסה אשר יודע באופן מצוין את העבודה במטרה להסיר את הצו ללא בעיות. ביצוע העבודה חייב לעמוד בתקנים הנדסיים ובהתאם לכל חוק רלוונטי.

בסיום התהליך, יש להגיש דו"ח הנדסי המכיל את כלל מהלכי העבודה שבוצעו וכיצד הוסרו הליקויים במבנה.

לקבל צו מבנה מסוכן זה לא דבר חיובי כמובן ואף אחד לא רוצה להיתקל בדבר, אך כל עוד מטפלים בבעיה בצורה מקצועית ונכונה – הבעיה פתירה ואפשר להמשיך את השגרה כסדרה.

ישנם לא מעט קבלנים בתחום, אך חשוב שתבחרו את הקבלן הנכון עם הניסיון הנכון שידע בדיוק איך לפתור לכם את הבעיה. אנחנו באמ.חי עם ניסיון רב בשיפוץ מבנים והסרת צו מבנה מסוכן, נשמח לסייע לכם בהסרת הצו או בכל שיפוץ נדרש.

לייעוץ ופרטים נוספים, דברו איתנו נשמח להמשיך ולחדש את כלל המבנים המסוכנים ?

תוכן עניינים
צריכים עזרה?
054-3098302