הוספת מרפסות

תמיד רציתם שתהיה לכם מרפסת בבית?

מרפסות המכוסות בדק

בחוק ישנו סעיף נוסף, אשר אינו מאפשר לכל אחד להחליט על הוספת מרפסת

מרפסות מתועשות

כיום חוק התכנון והבנייה בישראל מאפשר הוספת מרפסות מקורות למבנים קיימים.

מרפסות מבטון מזוין

נדרשת הסכמה של לפחות 75% מדיירי הבניין

מרפסות פלדה

השטח שיתווסף לדירה לא יחושב כשטח עיקרי אלא כשטח שירות

היתרונות של הוספת מרפסת

הוספת מרפסת לדירה משדרגת לא רק את איכות החיים של הדיירים, אלא גם את יכולתם להרוויח יותר ממכירה או מהשכרה של הדירה בעתיד. זאת משום שהוספת מרפסת מעלה את ערך הדירה ב- 15%-10%, והופכת את תהליך המכירה או ההשכרה של הדירה להרבה יותר קל.

מה אומר החוק על הוספת מרפסות?

כיום חוק התכנון והבנייה בישראל מאפשר הוספת מרפסות מקורות למבנים קיימים. בהתאם לחוק, השטח שיתווסף לדירה לא יחושב כשטח עיקרי אלא כשטח שירות, וכך בעליו יוכלו ליהנות ממרפסת בשטח של 14-12 מ"ר.

אבל – בחוק ישנו סעיף נוסף, אשר אינו מאפשר לכל אחד להחליט על הוספת מרפסת. סעיף זה קובע, כי על מנת שניתן יהיה לבצע את העבודה – נדרשת הסכמה של לפחות 75% מדיירי הבניין. כמו כן, הדיירים שאינם מסכימים לביצוע העבודות או שאינם מעוניינים במרפסת – צריכים להצהיר כי הם מוותרים על שטח הבנייה אשר יתווסף למבנה ובכך מאפשרים לדיירים שמעוניינים במרפסות להתחלק בשטח זה וליהנות ממרפסת בשטח של עד 14 מ"ר.

במקרה שהמרפסות אשר יתווספו למבנה עוברות גם בשטחים ששייכים לדיירים שאינם מעוניינים בתוספת – תשלום עבור הוספת העמודים יתחלק בין הדיירים המעוניינים במרפסות באופן שווה. 

סוגי המרפסות השונים

במסגרת עבודות ההוספה ניתן להוסיף מרפסות מבטון מזוין, מרפסות מתועשות, מרפסות פלדה ומרפסות המכוסות בדק – על פי בחירת הדיירים.

מרפסת
צריכים עזרה?
054-3098302